Információk a Csokonai Fórum megközelíthetőségéről autósoknak,...
Felolvasószínházi előadás.
Helyszín: Horváth Árpád Stúdiószínház
Időpont: 2014. március 27., csütörtök, 15 óra
A rendezvény megtekintése ingyenes!
Felolvasószínházi előadás.
Helyszín: Horváth Árpád Stúdiószínház
Időpont: 2014. március 27., csütörtök, 15 óra
A rendezvény megtekintése ingyenes!
A Holtszezont még nem mutatták be színházban, de már így is szép karriert futott be: megosztott harmadik díjat nyert az Örkény István Színház drámapályázatán, a 2012-es POSzT Nyílt Fórumán elnyerte a Vilmos-díjat, megjelent a Jelenkorban, részletet lehet olvasni belőle a Litera.hu-n, és teljes egészében közölte a Színház című folyóirat portálja. A VIII. Deszka Fesztiválon felolvasószínházi változatban ismerkedhetünk meg vele.
„Egy elektronikai cikkeket kínáló áruház bejárata előtt álltam, pár perccel nyitás előtt érkeztem. Odabenn egy részlegvezető eligazítást tartott a beosztottainak. Hogy mit mond, azt nem hallottam, csak a látvány volt beszédes: a beosztott munkatársak katonás sorba rendeződtek, a közvetlen felettesük pedig velük szemben állt, egyenes derékkal, felszegett fejjel. Ebből a képből bontakozott ki a Holtszezon ötlete: egy alapvetően pitiáner munkahelyi konfliktus kitágítása és sorstragédiává növesztése, megőrizve a tragikus alaphangot, ugyanakkor az eltúlzott méretek révén ironikussá téve a történetet, eklektikussá tehát, a középpontjában egy Kohlhaas Mihály vonásaival felruházott, önsorsrontó női karakterrel.” (Keresztesi József)
A történet első pillantásra banálisnak mondható: ellenőrök érkeznek egy szupermarketbe, mert vásárlói bejelentés érkezett, hogy büdös a parizer. Ám mögötte az igazában és önérzetében megsértett kisember igazságkeresése, valamint annak kilátástalansága áll. Az áruházban keletkezett egyszerű munkahelyi konfliktusból valódi sorsdráma nő ki, égi, földi és túlvilági erőkkel. A közös dolgaink logikájából természetszerűen következő történések során a mindannyiunk számára ismerős pénztárosokból sorsistennők lesznek, az alagsor hűvösében rejtélyesen tevékenykedő hentesekből pedig khtonikus lények kara válik.
Keresztesi József Egerben született, 1970-ben. Gyermek- és ifjúkorát Gyöngyösön töltötte, itt is érettségizett. 1989 és 1994 között magyar-művelődésszervezés szakra járt a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán, 1993-tól 1998-ig a pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem művészettudomány szakos hallgatója volt. 1998-tól 2000-ig a Déli Felhő című pécsi irodalmi-kulturális folyóiratot szerkesztette. 2001 szeptemberétől 2007 szeptemberéig a pécsi Jelenkor folyóirat szerkesztőjeként dolgozott, azóta szabadúszó.
Kritikáit, esszéit a kilencvenes évek vége óta publikálja, többek között a Jelenkor, a Holmi, a Magyar Narancs és az Élet és Irodalom hasábjain. Emellett verseket, dalszövegeket és szépprózát is ír. Kritikakötete, a Hamisopera 2007-ben, dalszövegeinek gyűjteménye, A Karácsondi út 2009-ben, egy nagy író műhelyében történt kalandozásait rögzítő Rubin Szilárd – Pályarajz című kötete pedig 2012-ben jelent meg.
A Szőranya Emlékzenekar és az Új Párduc zenekar alapítótagja és szövegírója, valamint a Cabaret Kutuzov nevű társulat tagja. 2008-ban Déry-jutalmat, 2012-ben Balassa Péter-díjat kapott.
Záprel, az élelmiszer-áruház vezetője
Garay Nagy Tamás
Vali, Juli, Ildikó – pénztárosnők és sorsistennők, idősebb asszonyok
Kubik Anna,
Ráckevei Anna,
Varga Klári
Irén, Szerén, Helén, Kisgömböc – eladónők, fiatalabbak
Szűcs Kata,
Edelényi Vivien,
Szanyi Sarolta,
Szalma Noémi
Cigány, takarító
Mercs János
Hauser, biztonsági őr
Olt Tamás
Hentesek – három férfi, khtonikus lények kara
Juhász Árpád
Masavári, fogyasztóvédelmi megbízott
Dargó Gergely
Dr. Berg, az igazgatótanács megbízottja
Vaszkó Bence
Tolvaj
Keszég László
Vásárló
Orosz Csenge
Rendező
Keszég László
DÁTUM / IDŐPONT | HELYSZÍN | MŰFAJ |
---|---|---|
2014/03/27 csütörtök15:00 |
|
|