„Bonyolult, sok rétegű Forgách darabja, melyek az előadásban rendkívül tisztán jelennek meg. Egyéni és közösségi sorsok vonulnak fel, tragikus egyszerűségükben. A szürreális elemek lényegében hangsúlyozzák a történet, a sorosok köznapiságát. (…)
Forgách rendkívül feszes előadást állított színpadra, minden jelenetben ott lapulnak az elrejtett aknák, hogy aztán velőtrázón robbanjanak. Szépen építi az előadást, ügyesen egyensúlyozik a reális és szürreális között. Segítik ebben a nagyszerű díszletek, a színpadkép, a fények, és nem utolsó sorban a színészek mesteri játéka. Fábián Enikő asszonya egyszerre erős és elesett, bátor és riadt, jó és gonosz, segítőkész és önző. Minden mozdulata, tekintete, hanghordozása hitelesen mutat meg valamit ebből az öreg, elszánt, majdnem bölcs asszonyból. A mosolyában ott a keserűség, a dühében a tehetetlenség, a közönyében az elszántság. Eszköztelen játéka, belső feszültségeket rejt, amely az előadás során egyetlen pillanatban sem hagy alább.”
Simon Judit, Erdélyi Riport
„Forgách András drámája nem ezt az idilli képet tárja elénk, hanem egy idős házaspár veszekedéssel teli perceit, ahogy az otthontól menekülve megérkeznek egy kis falusi panzióba. Már a szobába való bepakolás külön ceremónia. Az Anya (Fábián Enikő) hurcolkodik az összes csomaggal, több táska, bőrönd súlya nehezedik rá, plusz a férje (Hajdu Géza) makacssága, aki nem hajlandó az előtérből bejönni. Viszonyuk leginkább egy anya–fia kapcsolathoz hasonlít, ahol az édesanya szünös-szüntelen utasítgatja dacos kisfiát. Hosszú percek telnek el, és még mindig csak ott tartanak, hogy a férj nem akarja levetni a kabátját, ráadásul többször elismétli ugyanazokat a kérdéseket: miért kellett eljönniük otthonról karácsonykor, miért nem a lányukkal ünnepelnek, miért jöttek ebbe a panzióba? A válaszokat megkapja, de nem akarja tudomásul venni. Hamar kiderül, hogy párhuzamos életet él ez a két ember egymás mellett, inkább nehezítik egymás létét, mint könnyítik, mégsem képesek a különválásra. Azaz az Anya nem hagyja el gyámoltalan férjét.”
E. kolli-baci2013.blogspot.ro, A gyergyószentmiklósi Nemzetiségi Színházi Kollokvium blogja