Tánc az őszinteségtől az arctalanság felé

Különleges bemutatóra készül a hazai független kortárs tánc két meghatározó szereplője, Egyed Bea és Simon Renáta május 11-én színházunkban.
Készülő produkciójukban, mely a Szoba címet viseli, két nőt jelenítenek meg egy szoba intim, magánnyal és hiánnyal átitatott terében. Az előadásban egyéni útjukat, küzdelmeiket, félelmeiket, kérdéseiket, harcaikat ismerjük meg. Két személyes történet rajzolódik ki előttünk arról, hogyan válik két nő őszinte, tiszta szívű lélekből, arctalan, önmaguk számára is ismeretlen lényekké.

Kinek a döntését hozzuk meg? Honnan tudjuk, hogy melyik a saját döntésünk, és melyik a szüleinké, tanárainké, szerelmünké? Kinek akarunk folyton megfelelni?

Ki irányítja valójában az életünket? Mik az elképzeléseink arról, hogy milyennek kellene lennünk ahhoz, hogy elfogadjanak, szeressenek és megbecsüljenek bennünket? Mi történik akkor, ha meg akarunk szabadulni attól a maszktól, amit a társadalom kínos elvárásai pakoltak ránk? – ezekkel a kérdésekkel szembesít az előadás, mely egy szoba színházi térbe helyezésével, az intimitás illúziójának megteremtésével hozza közel a megjelenített sorsproblémákat a nézőkhöz.

A bemutató május 11-én 19 órakor lesz látható a Víg Kamarában.

 

Az előadóművészekről:

Egyed Bea

Tanulmányait a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola elvégzése után a Magyar Táncművészeti Egyetemen folytatta. Dolgozott együtt Góbi Ritával, Pataky Klárival, a Tünet Együttessel, Fehér Ferenccel, Eléonore Valére Lachkyval, Gregor Lustekkel, Rosana Hribarral, Guy Naderrel, Maria Camposszal, Quan Bui Ngockal (Le Ballet C de la B), Soós Attilával (Trojka Színházi Társulás), Horváth Csabával (Forte Társulat), Frenák Pállal.

Újvári Milánnal közösen készített egész estés előadásaikat (A szerelem természete, Totem és Tabu) a Radioballett nevű formációban alkották.

 

Simon Renáta

A Győri Balett iskolájába járt, majd közel három évig a társulat elismert tagja volt. Később szabadúszó lett, 2011-től Svédországban dolgozott először szintén szabadúszóként, majd a Svéd Királyi Balettben. Hazaköltözése után dolgozott Frenák Pállal, Pataky Klárival és svédországi produkciókban is részt vett. Másfél indította el a Mozdulj a lelkedből! programot.